Mammografia – badanie, które może uratować życie

W powiecie ciechanowskim trwają bezpłatne badania mammograficzne, adresowane do pań w wieku 45-74 lata. Odbywają się w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.

– Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Każdego roku u ok. 20 tys. Polek diagnozuje się ten typ nowotworu. W Polsce z powodu raka piersi co roku umiera ok. 7 tys. kobiet. W walce z rakiem najważniejsza jest wczesna diagnoza. Służą temu badania przesiewowe, w przypadku raka piersi – mammografia – informuje Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

W powiecie ciechanowskim pierwsze badania odbyły się już w Glinojecku (6 lutego) i Regiminie (7 lutego). W czwartek (8 lutego) badania odbędą się w Ciechanowie, ul. Płocka 32, w godz. 13.-15. i Sońsku, ul. Ciechanowska 8, w godz. 9.-17. Piątek, (9 lutego) – badania odbędą się w Gołyminie-Ośrodku, Szosa Ciechanowska 8, w godz. 9.-17.

Harmonogram jest na bieżąco aktualizowany na stronie:

http://nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusow/

Informacje o programie:

http://nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/profilaktyka-chorob-na-mazowszu/profilaktyczne-programy-zdrowotne-i-profilaktyka-w-poz/

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne