Medale zawodników ciechanowskiego Promyka

5 czerwca w Białymstoku odbyły się Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim. Ciechanów na tych zawodach reprezentowała pięcioosobowa drużyna  z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk, która w klasyfikacji drużynowej wywalczyła 3 miejsce w kraju.

Na sukces złożyły się starty poszczególnych zawodników. Złote medale i tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski wywalczyli : Alicja Laskowska (młodzieżowiec), Rafał Płoski (junior) i Katarzyna Płoska (junior młodszy). Ósme punktowane miejsce zdobyła Karolina Andrzejczyk ( juniorka młodsza), a na miejscu w przedziale 9-16 sklasyfikowana została Hanna Gałecka (juniorka młodsza).

Zawodnicy oprócz startów indywidualnych reprezentowali Promyka również w zespołach i parach. Alicja Laskowska, Katarzyna Płoska i Patrycja Perner z Białegostoku,   wywalczyły medal złoty w zespole, natomiast Rafał Płoski wraz z Mikołajem Rydzewskim z Zakopanego i Jakubem Serbinowskim z Bydgoszczy medal srebrny. W konkurencji par:  Alicja Laskowska wraz z Mikołajem Rydzewskim z Zakopanego wywalczyli medal złoty  wśród seniorów , natomiast Katarzyna i Rafał Płoscy również w parach wśród juniorów zdobyli medal srebrny.

Łącznie zawodnicy Promyka zdobyli 19 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu dzieci i młodzieży.

Red

Fot. Archiwum TKKF Promyk