Miał ponad 2 promile. Ściął znaki drogowe, barierki, latarnie, zatrzymał się na ogrodzeniu

– O wielkim szczęściu może mówić 21-letni kierujący volkswagenem, który mając ponad 2 promile alkoholu doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na wysepkę na przejściu dla pieszych i uszkodził znak drogowy. Następnie zjechał na chodnik, zniszczył kolejny znak i barierki ochronne, po czym uderzył w latarnię i ogrodzenie – relacjonuje oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

Okazało się, że 21-latek nie ma prawa jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat więzienia.

– Nietypowo rozpoczęła się niedzielna służba policjantów z Posterunku Policji w Glinojecku. Kilka minut po godz. 18 mundurowi byli świadkami niebezpiecznego zdarzenia na ul. Płockiej w Glinojecku. Kierujący volkswagenem, który poruszał się w kierunku Ciechanowa, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na wysepkę na przejściu dla pieszych i uszkodził znak drogowy. Następnie zjechał na chodnik, uszkodził kolejny znak drogowy, barierki ochronne i latarnię. Swoją jazdę zakończył na ogrodzeniu – relacjonuje pani rzecznik. – Policjanci natychmiast podbiegli do volkswagena. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Teraz 21-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

Policjanci apelują: Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkohol prowadzi do: zmniejszenia szybkości reakcji, ograniczenia pola widzenia, błędnej oceny odległości i szybkości, błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji, rozproszenia uwagi oraz senności.

– To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Konsekwencje zachowania pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego – przestrzega asp. Magda Zarembska.

red