Miała problemy z pamięcią. Usiadła na ławce w kapciach i nocnej koszuli

– Szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja ze strony policjantów. Nie inaczej było podczas interwencji dotyczącej 87-letniej kobiety, która miała problemy z pamięcią. Nie pamiętała, jak się nazywa, i gdzie mieszka. Seniorka w kapciach i koszuli nocnej siedziała na ławce przy jednej z ulic w Ciechanowie. Dzięki właściwej reakcji osoby zgłaszającej i interwencji policjantów 87-latka w porę otrzymała pomoc i została przekazana pod opiekę rodziny – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę (11 lutego). – Około godziny 12.30 dyżurny ciechanowskiej komendy został powiadomiony, że przy jednej z ulic w Ciechanowie na ławce siedzi starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka nie wie, jak się nazywa i gdzie mieszka, a ubrana jest nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych – ma kapcie i koszulę nocną. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Starsza kobieta była zupełnie zdezorientowana, a kontakt z nią był utrudniony. Nie potrafiła powiedzieć, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu – relacjonuje pani rzecznik. – Policjanci zaopiekowali się kobietą i ustalili jej tożsamość. Już po chwili na miejscu interwencji zjawiła się córka 87-letniej ciechanowianki, która zaopiekowała się seniorką. Dzięki odpowiedniej reakcji osoby postronnej i szybkiej reakcji policjantów cała historia miała szczęśliwy finał.

Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które z różnych powodów nie są w stanie wrócić do domu i mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Szczególnie pory nocne i niskie temperatury są dla nich niebezpieczne. – Dlatego też nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy telefon na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i udzielą odpowiedniej pomocy – apeluje asp. Magda Zarembska.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne