Miasto znów wsparło ciechanowski Szpital

Miasto Ciechanów po raz kolejny wsparło miejscowy Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, tym razem przekazując 250 tys. zł na zakup sprzętu do rehabilitacji.

Centrum Rehabilitacji przy ul. Okrzei doposażono m.in. w 18 łóżek i 10 kozetek, aparaty do elektro-rehabilitacji z laserem, stoły do rehabilitacji, szynę wspomagającą rehabilitację kończyn, lampę sollux do naświetlania stawów, wyposażenie UGUL’a, 96-elementowy zestaw przyrządów do rehabilitacji kończyn, trenery równowagi, membrany do ekopompy, wałki sensoryczne, rollery, piłki do rehabilitacji, podest równoważny, 296 przyrządów do elektro-rehabilitacji, specjalistyczne pokrowce do elektrod – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Dzięki wsparciu miasta pacjenci lecznicy będą mieli wyższy komfort w trakcie rehabilitacji oraz w czasie pobytu w oddziale. Różnorodność zakupionego sprzętu pozwoli na prowadzenie kompleksowej rehabilitacji, której celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zwiększenie aktywności ruchowej.

Z Centrum Rehabilitacji przy ul. Okrzei korzystają osoby po urazach ortopedycznych, pacjenci neurologiczni, geriatryczni oraz dzieci.

red
Fot. UM Ciechanów