Mieszkańcy gminy Regimin z pomocą dla Ukraińców

Od dzisiejszego ranka w Urzędzie Gminy Regimin trwa zbiórka darów dla uchodźców z ogarniętej rosyjską agresją Ukrainy. Na parterze urzędu utworzono specjalne miejsce, w którym dary są magazynowane przed przekazaniem Rządowej Agencji Materiałów Strategicznych.

Ofiarodawców nie brakuje. – Jeżeli drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda nieważne, czy w Ukrainie, Japonii, serca nam się otwierają – mówi Katarzyna Gołębiewska. –  Przyniosłam koc i przyniosłam pampersy ale jeszcze myślałam, żeby kupić trochę rzeczy do higieny osobistej, myślałam o kołdrze – dodaje Alicja Olszewska.

wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska

– Jest wielkie wsparcie od strony mieszkańców. Miałam wiele zgłoszeń, żeby zbiórkę uruchomić, żeby te rodziny, które do nas przyjechały i potrzebują pomocy tą pomoc otrzymały. Nasi mieszkańcy mają wielkie serca – mówi wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska.

Najbardziej potrzebna jest żywność w tym konserwy, kaszki, ale także koce, środki higieny osobistej, pampersy zestawy medyczne, latarki. Punkt zbiórki w Urzędzie Gminy w Regiminie otwarty jest do godz. 16.

Red

Fot. Monika Szyperska