Młody mężczyzna uratował porzucone w rowie kocięta

-Odpowiedzialna postawa młodego ciechanowianina przyczyniła się do uratowania dwóch małych kotków porzucony w przydrożnym rowie – informuje podkom. Bożena Kuklak z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W piątek ( 20 września.) jadąc drogą  pomiędzy Leśniewem Dolnym a Gruduskiem mężczyzna zauważył, iż kieruowca poprzedzającego go pojazdu zatrzymał się i w przydrożnym rowie pozostawił karton.

-Mężczyzna zatrzymał pojazd i stwierdził, że w kartonie porzucono dwa małe kocięta maści czarno-białej. O ujawnionym fakcie porzucenia zwierząt 26-letni ciechanowianin powiadomił dyżurnego Policji wskazując miejsce porzucenia zwierząt oraz numer rejestracyjny pojazdu, którego kierujący porzucił zwierzęta.  Policjanci przewieźli porzucone kocięta do Schroniska dla Zwierząt w Pawłowie – informuje podkom. Kuklak.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 a Ustawy z dnia 21.08.1997r. o ochronie zwierząt,  za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  

-Młody ciechanowianin  wykazał się odpowiedzialną i godną naśladowania postawą. Dzięki jego szybkiej reakcji małe kociaki żyją i z pewnością znajdą odpowiedzialnych opiekunów – dodaje podkom. Bożena Kuklak.

Fot. pixabay.com