Młodzi radni ze wsparciem od starszych kolegów

Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego z dofinansowaniem z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Powiat otrzymał właśnie 22,5 tys. zł dofinansowania na projekt “Młodzieżowe Media – kanał You Tube i Spotify. Podnoszenie kompetencji Młodzieżowych Radnych”.

“Projekt skupia się na stworzeniu dynamicznych kanałów komunikacji, gdzie będziemy dzielić się wartościowymi treściami, pomysłami i inspiracjami. Zależy nam na tym, aby każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań czy pasji. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu będziemy mogli zakupić nowoczesny sprzęt nagraniowy oraz profesjonalne oprogramowania, które umożliwią nam tworzenie wysokiej jakości filmów i podcastów. Będziemy mogli dotrzeć do Was z interesującymi wywiadami, reportażami oraz ciekawymi rozmowami na tematy, które Was nurtują. Ale to nie wszystko! W ramach projektu przejdziemy specjalistyczne szkolenia, które pomogą nam doskonalić umiejętności z zakresie tworzenia treści, zarządzania kanałami społecznościowymi i skutecznego komunikowania się online. Chcemy być dla Was jeszcze lepszym zespołem, który aktywnie współpracuje z młodymi ludźmi i realizuje ich potrzeby” – czytamy na profilu FB Młodzieżowej Rady Powiatu Ciechanowskiego.

Pieniądze radni Sejmiku przyznali w ramach programu “Mazowsze dla młodzieży”. – To dobry sposób, aby wspierać i upowszechniać ideę samorządową wśród młodzieży. Udział młodych ludzi w życiu publicznym i społecznym jest bardzo ważny. To świeże spojrzenie na wiele tematów, energia do działania i silna motywacja do zmieniania najbliższego otoczenia na lepsze. Dostrzegamy to i zachęcamy do aktywności. Oprócz dofinansowania, młodzież zawsze może liczyć na pomoc i doradztwo doświadczonych samorządowców – skomentował marszałek województwa Adam Struzik.

W sumie w subregionie ciechanowskim radni województwa przeznaczyli prawie 94 tys. zł dofinansowania na realizację pięciu projektów młodzieżowych rad. W całym województwie samorząd województwa pomoże zrealizować 44 inicjatywy na łączną kwotę ponad 889,5 tys. zł.

red

Fot. FB Młodzieżowa Rada Powiatu Ciechanowskiego