“Murem za Polskim Mundurem” w Ojrzeniu

Ponad 300 świątecznych kartek z życzeniami i pozdrowieniami przygotowanych głównie przez uczniów z gminy Ojrzeń w ramach akcji „Murem za Polskim Mundurem” trafi jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do strażników granicznych, żołnierzy, policjantów i strażaków broniących polsko-białoruskiej granicy.

W Szkole Podstawowej w Ojrzeniu uczą się dzieci, których ojcowie służą obecnie na tej  granicy. – Chciałam wesprzeć szczególności mojego tatę, który teraz pełni tam dyżur i wszystkich żołnierzy – powiedziała jedna z uczennic. Kartki przygotowali też uczniowie z pozostałych gminnych podstawówek w Młocku i Kraszewie.

– Dzieci z naszej małej społeczności gminnej  z chęcią wzięły udział w tej akcji, żeby podnieść na duchu służby mundurowe pracujące w ciężkich warunkach na naszej granicy – powiedział w TVP 3 Łukasz Kozłowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji, Straży Pożarnej i poseł PiS Anna Cicholska. – W okresie przedświątecznym jest to ważne żeby oddać hołd i podziękowanie  naszym żołnierzom, mundurowym,  którzy w okresie przedświątecznym zostawili swoje rodziny, najbliższych, żony dzieci  i stoją w obronie naszych granic – powiedziała reporterowi TVP 3.

Odbył się także patriotyczny koncert.

red

Fot. FB Anna Ewa Cicholska