Nabór do miejskich przedszkoli w Ciechanowie: rodzice poznają wyniki przez telefon

Trwa proces rekrutacji do przedszkoli miejskich w Ciechanowie. Od 24 marca (wtorek) jednostki będą informowały wszystkich rodziców telefonicznie o wynikach naboru. Prosimy o pozostanie w domach – informuje rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Rekrutacja do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2020/2021 dotyczy dzieci, które do tej pory nie uczęszczały do przedszkola. Nabór jest prowadzony na wolne miejsca, jakimi dysponują placówki. Do 21 lutego rodzice mogli składać wnioski o przyjęcie dziecka do placówek.

-Z uwagi na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w kraju, publikacja list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych została odwołana. Od 24 marca 2020 r. placówki będą kontaktowały się z każdym z rodziców telefonicznie, aby poinformować o wyniku naboru. Przedszkola będą także kontaktowały się z rodzicami dzieci nieprzyjętych. Telefonicznie będą także przekazywane informacje o dalszych procedurach związanych z naborem, w tym o możliwościach złożenia odwołania od decyzji za pośrednictwem internetu – informuje Paulina Rybczyńska. – Listy nie będą publikowane na stronach internetowych placówek z uwagi na przepisy ochrony danych osobowych. Listy nie będą też dostępne w placówkach w formie papierowej, z uwagi na zalecenia służb sanitarnych rodzice proszeni są o pozostanie w domach.

Jak podaje rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza: – Dzieci w wieku 5 i 6 lat będą miały także możliwość ubiegania się o miejsce w „zerówkach” w szkołach podstawowych. Szczegółowe warunki ubiegania się o miejsca w szkolnych „zerówkach” zostaną podane w późniejszym terminie.

-W Ciechanowie aktualnie jest 7 przedszkoli miejskich, do których może uczęszczać ponad 1000 dzieci. Jedno przedszkole w mieście posiada oddziały integracyjne. O miejsce w przedszkolu mogą się ubiegać dzieci mieszkańców Ciechanowa, które mają od 3 do 6 lat. Liczba wolnych miejsc jest uzależniona m.in. od deklaracji rodziców dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli o chęci kontynuowania edukacji przedszkolnej ich dzieci w danym przedszkolu – dodaje Paulina Rybczyńska.

fot. UM Ciechanów