Nabory z KPO – pierwszy dzień i wnioski na blisko 96 mln zł

Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), 17 października rozpoczęły się cztery nabory z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). O wsparcie można się ubiegać wyłącznie przez formularz udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych. Już pierwszego dnia do ARiMR wpłynęło ponad 250 wniosków o dofinansowanie na kwotę blisko 96 mln zł.

Jeden z naborów jest skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które wykonują działalności w zakresie przetwórstwa lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, rybołówstwa lub akwakultury. Następny nabór obejmuje swym zakresem przetwarzanie lub wprowadzanie do obrotu produktów rolnych, spożywczych oraz rybołówstwa lub akwakultury i jest przeznaczony dla rolników lub rybaków. W ramach kolejnego naboru plantatorzy chmielu będą się mogli ubiegać o dofinansowanie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem. Ostatni z czterech naborów dotyczy wsparcia na wymianę w gospodarstwie pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska.

Wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez formularz udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne