„Najpiękniejsze wiersze i utwory muzyczne o miłości” – 13 lutego w Muzeum Romantyzmu

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza ma koncert niedzielny nr 604 „Najpiękniejsze wiersze i utwory muzyczne o miłości”.

13 lutego przeniesiemy się do salonu poetycko-muzycznego i usłyszymy najpiękniejsze wiersze i utwory muzyczne o miłości. Będzie to też wspaniała okazja do uczczenia 210. rocznicy urodzin Zygmunta Krasińskiego, przypadającej 19 lutego. Wystąpią: Joanna Błażej-ŁukasikPaweł Łukasik oraz Katarzyna Plewniak. Repertuar koncertu złożony jest z wybranych i najbardziej reprezentatywnych utworów literackich polskich wieszczów oraz późniejszych autorów, przeplatanych najpopularniejszymi utworami opiewającymi miłość. Zaprezentowane zostaną między innymi utwory: Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki.

Koncert rozpocznie się o godz. 15:00 w Oranżerii. Bilety w cenie: 25 zł.

UWAGA!: Od 1 lutego Muzeum Romantyzmu uruchamia również internetową sprzedaż biletów na stronie www.muzeumromantyzmu.pl . Pozostaje też dotychczasowa możliwość zakupu biletów w kasie muzealnej (w Zameczku neogotyckim). Co ważne: Muzeum – nie przyjmuje rezerwacji.