Niby zbierali puste bańki, a w rzeczywistości okradali ciężarówki

– Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zatrzymania dwójki złodziei, którzy kradli akumulatory, paliwo i przewody elektryczne z pojazdów ciężarowych. 25-letnia kobieta oraz 33-letni mężczyzna zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez interweniujący patrol prewencji, podczas kradzieży na terenie Giedni (gm. Szydłowo) – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Zatrzymanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Mławscy policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Mławy, że na terenie jego firmy w Giedni dzieje się coś podejrzanego.

– Na miejsce został skierowany patrol prewencji, który zatrzymał na gorącym uczynku 25-letnią kobietę oraz 33-letniego mężczyznę, mieszkańców pow. działdowskiego, którzy weszli na teren prywatnej firmy. Policjantom tłumaczyli, że zbierają puste bańki po oleju napędowym. Jak się okazało, ich znaleziska nie były puste. Wcześniej bowiem spuścili 50 litrów paliwa z dwóch pojazdów ciężarowych. Wymontowali także cztery akumulatory i wycięli z jednego z pojazdów przewody elektryczne, wyrządzając straty na 10 tysięcy złotych – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska. – Ponadto, prowadzący czynności policjanci, odnaleźli w samochodzie zatrzymanych inne przedmioty, tj. klucze hydrauliczne, przewody elektryczne, łomy, akumulator, słupki metalowe, skrzynkę narzędziową, które także mogą pochodzić z kradzieży w innym miejscu.

Zatrzymani usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Prowadzący czynności policjanci z posterunku w Szydłowie apelują do osób, które rozpoznały przedmioty ze zdjęć jako swoją własność, o kontakt pod numerem tel. 47 703 63 70 lub 47 703 63 71.

red

Fot. KPP w Mławie