Nie chciał wpuścić policjantów. Był poszukiwany za niepłacenie alimentów

Poszukiwany listem gończym 33-latek z powiatu ciechanowskiego nie chciał wpuścić do mieszkania funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Mężczyzna zaskoczony wizytą policjantów nie chciał otworzyć drzwi. Nie pomogło mu to jednak uniknąć odpowiedzialności. 33-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

– Policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób ciechanowskiej komendy szukają nie tylko osób zaginionych, ale również ścigają przestępców, za którymi wystawione są np. listy gończe. Realizując swoje zadania, często sprawdzają po kilka adresów dziennie, również na terenie innych powiatów i województw. Wszystko po to, aby ostatecznie dotrzeć do osób, które są w ich zainteresowaniu – informuje pani rzecznik.

Dzięki dużemu zaangażowaniu podczas wykonywania zadań służbowych policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w miniony piątek (8 grudnia) kolejną osobę, która była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. – Dobre rozpoznanie pozwoliło na ustalenie aktualnego miejsca przebywania 33-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna początkowo nie chciał otworzyć drzwi. Liczył, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Widząc, że to jednak nie zniechęci funkcjonariuszy, ostatecznie wpuścił ich do mieszkania. 33-latek poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji – relacjonuje asp. Magda Zarembska. – Mężczyzna został zatrzymany i tego samego dnia trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

red