Nie pomagają apele o ostrożność i rozsądek za kierownicą

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego skodą mławianina, który w Wiśniewie, w powiecie mławskim, jechał z prędkością 112 km/h. Ten odcinek krajowej siódemki jest objęty szczególnym nadzorem, miedzy inni w uwagi na liczne zgłoszenia użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


– W Wiśniewie, na odcinku drogi krajowej nr 7, odnotowano 20 potwierdzonych zgłoszeń użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to miejsce objęte szczególnym nadzorem przez patrole ruchu drogowego. Wiedzą o tym miejscowi kierowcy. Pomimo tego nadal dochodzi do wykroczeń. Zatrzymany 54-letni mławianin, który jadąc skodą, przekroczył prędkość o 62 km/h to przykład tego rodzaju wykroczeń. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującemu uprawnienia w trzech kategoriach – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wystarczy o tym pamiętać i stosować się do przepisu ruchu drogowego, by uniknąć wysokiego mandatu, punktów karnych i utraty prawa jazdy.

red

fot. KPP w Mławie