Nie zapiął pasów i może pójść na trzy lata do więzienia

– Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierujący skodą, którego zatrzymali do kontroli policjanci z ciechanowskiej drogówki. 41-latek zwrócił uwagę mundurowych, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (niedziela, 7 stycznia). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zwrócili uwagę na kierującego skodą, który na widok radiowozu zaczął nerwowo zapinać pasy bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli. – Okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego oprócz popełnionego wykroczenia wynikającego z obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, wykazał się znacznie większą nieodpowiedzialnością. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy, a auto przekazali trzeźwej pasażerce, która podróżowała wraz z mężczyzną – relacjonuje pani rzecznik.

41-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. – Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg – przypomina po raz kolejny asp. Magda Zarembska.

Policjanci apelują, aby reagować, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada pijany kierowca. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112.

red