Nie żyje były oficer prasowy ciechanowskiej Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Pawlicki

– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 marca 2023 roku zmarł mł. bryg. w stanie spoczynku Grzegorz Pawlicki, wieloletni funkcjonariusz Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie – poinformowała dzisiaj KP PSP w Ciechanowie.

– Mł. bryg. Grzegorz Pawlicki związany był z pożarnictwem od 1982 r. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu podjął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Pułtusku na stanowisku inspektora. Od 1985 pełnił służbę w ciechanowskiej jednostce organizacyjnej PSP, obejmując stanowiska m.in. dowódcy zmiany, starszego inspektora, specjalisty. W okresie od 2013 r. do 2019 r. kierował Sekcją d.s. kontrolno-rozpoznawczych. Aktywnie współpracował z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ciechanowskiego, a zwłaszcza z młodzieżą w zakresie rozwoju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Działając społecznie, propagował wiedzę pożarniczą, prowadząc prelekcje i zajęcia w szkołach. Jako prezes Koła HDK wielokrotnie organizował grupowe oddawanie krwi na rzecz osób potrzebujących – informuje kpt. Damian Kołpaczyński, oficer prasowy KP PSP w Ciechanowie. – Od 2012 roku pełnił również funkcję Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie. W trakcie swojej wieloletniej służby odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i osobom najbliższym składa kierownictwo oraz kadra Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie.

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłego składa redakcja ciechtivi.pl

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 24 marca (piątek) o godz. 13.00 w kościele pw. Jezusa Miłosiernego (parafia pw. św. Piotra Apostoła) w Ciechanowie. Złożenie urny do grobu nastąpi na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

red

Fot. KP PSP w Ciechanowie