Niebezpiecznie na drogach

Dwie kolizje drogowe miały miejsce w środę i czwartek (16,17 stycznia) w powiecie ciechanowskim. Dwóch kierowców zostało przez policjantów ukaranych mandatami.

W środę przed północą (ok. 23.15) we Władysławowie na drodze krajowej nr 60, na wysokości centrum handlowego zderzyły się dwie ciężarówki volvo. 64-letni kierowca, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku drugą ciężarówkę z naczepą.

-Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nie było osób poszkodowanych. W związku z uszkodzeniami pokolizyjnymi policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym – relacjonuje podkom. Bożena Kuklak z KPP Ciechanów.

Kilka godzin później, już w czwartek (ok. 5.35) na ul. Sońskiej w Ciechanowie – na skrzyżowaniu z ul. Wrzosową również zderzyły się auta tej samej marki – dwa fordy. Jak ustalili policjanci 50-letni kierowca focusa zasłabł za kierownicą, zjechał na drugi pas ruchu i zderzył się czołowo z mondeo. – Kierujący oraz pasażer fokusa zostali przewiezieni do szpitala, gdzie po badaniach lekarskich zostali zwolnieni – informuje podkom. Kuklak. – Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. W związku z uszkodzeniami pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.