NIEBEZPIECZNY WEEKEND NA DROGACH POWIATU CIECHANOWSKIEGo

Pomimo ciągłych apeli i ostrzeżeń jakie policjanci kierują do użytkowników dróg nadal są osoby, które lekkomyślnie podchodzą do przepisów ruchu drogowego. W czerwcowy długi weekend na terenie naszego powiatu doszło do  12 kolizji drogowy, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących oraz prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

W dniu 06.06. ok. godz. 09:20 policjanci WRD w m. Pęchcin zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Porsche mieszkańca województwa podlaskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, nałożyli mandat karnym oraz 10 punktów.     

W dniu 02.06.br. ok. godz. 22:00 w Ciechanowie  na ul.Sienkiewicza  mężczyzna lat 38 kierował pojazdem Renault Masters będąc w stanie nietrzeźwości  Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad 1promil alkoholu.

W dniu 06.06. ok. godz. 14:00 w m. Czernice mieszkaniec pow. ciechanowskiego  lat 68 kierował pojazdem m-ki Mercedes będą w stanie nietrzeźwości. Ponadto  mężczyzna spowodował kolizję z pojazdem Dacia

Tego samego dnia ok. godz. 18:50 w m. Wróblewo doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący  pojazdem Nissan Almera  na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu a następnie dachował. W pojeździe znajdowała się pasażerka. Nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno kobieta jak i mężczyzna znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Również w dniu 06.06.br. ok. godz. 19:30 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. Płońskiej i Armii Krajowej  kierująca pojazdem Nissan Micra nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Nikt nie odniósł obrażeń. Kierująca została ukarana mandatem. 

podkom. Bożena Kuklak, KPP Ciechanów