Noc Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie

W sobotę 5 października Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej, piątej Nocy Bibliotek.

Impreza odbyła się w lokalu biblioteki przy ulicy Warszawskiej 34. Rozpoczęła się o godzinie 15. od czytania dzieciom zabawnych wierszyków. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowały dwie pracownice biblioteki. Dalsze zabawy dla najmłodszych przygotowała Wypożyczalnia Główna. Polegały one na odgadywaniu tytułów znanych bajek na podstawie rekwizytów wydobywanych z „Baśniowego Kuferka”.

Następna atrakcja dla dzieci i dorosłych to literacka zabawa Koło Fortuny. Uczestnicy podczas obu konkursów otrzymywali nagrody książkowe i słodycze. Kulminacją panelu dla dzieci był „Teatrzyk rodzinny” poprowadzony przez Małgorzatę Żdanowską. Mali aktorzy wraz ze swoimi rodzicami przygotowywali inscenizację bajki o Smoku Wawelskim. Przedstawienie kukiełkowe (kukiełki wykonano samodzielnie) zostało wystawione wieczorem o 19.00 i zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Na zakończenie Nocy Bibliotek dzieci obejrzały familijny film fabularny „Ptyś i Bill”.

Równolegle odbywały się zajęcia kulturalne dla dorosłych, którzy przybyli do biblioteki na 15.30. Tradycyjny „Spacerek po Ciechanowie” poprowadziła Barbara Bielasta. Zapoznała ona zebrane osoby z historią i ciekawostkami dotyczącymi ul. 3 Maja. Prelekcję ubarwiła pokazem multimedialnym. Zgłoszone wcześniej osoby wzięły udział w Turnieju Scrabble. Walka o każdy punkt była zacięta. Równorzędnymi nagrodami były książki. Przez cały czas trwania imprezy można było w Czytelni przy kawie porozmawiać o książkach, pograć w gry planszowe, dzieci mogły brać udział w zajęciach plastycznych i zrobić zdjęcia w przebraniach. Zadowoleni uczestnicy opuścili bibliotekę późnym wieczorem.

PBP w Ciechanowie/Fot. PBP w Ciechanowie