Nocny pożar samochodów – znamy pierwsze szczegóły

Volkswagen passat, volkswagen polo i mercedes C220D – spłonęły we wczorajszym (czwartek, 3 sierpnia) pożarze na osiedlowym parkingu przy ul. Witosa. Policja prowadzi dochodzenie. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Przypomnijmy, że pożar wybuchł przed godz. 23. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.ciechtivi.pl/samochody-plonely-poznym-wieczorem-w-ciechanowie/

Dzisiaj publikujemy informacje służb mundurowych. – O godz. 22:56 otrzymaliśmy informację o pożarze w Ciechanowie przy ul. Witosa. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar trzech samochodów osobowych na osiedlowym parkingu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca i ugaszeniu pożaru podając dwa prądy wody na palące się auta.  Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu samochody zostały sprawdzone wykluczając obecność pojedynczych zarzewi ognia. Ze względu na brak innych zagrożeń na tym działania zakończono. Na miejscu pozostał patrol Policji. W działaniach trwających 1 godzinę i 14 minut udział brało 10 strażaków – poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Damian Kołpaczyński.

– Trwają czynności w tej sprawie, mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Dzisiaj policjanci wykonają oględziny pojazdów, sprawdzą monitoring – powiedziała nam oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

red

Fot. asp. Sebastian Macfałda/KP PSP w Ciechanowie