Nowe “M” dla psów z Pawłowa

Psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymały nowe budy. – Boksy zostały doposażone w dodatkowe schronienia, które dają wytchnienie latem i ciepło w zimowe dni. Zadanie zrealizowano w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

– Nowe, odporne na warunki atmosferyczne budy dla średnich i dużych psów poprawią warunki bytowania zwierząt w zarządzanym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. schronisku. To dwie podwójne budy o rozmiarze XXL oraz 13 bud w rozmiarach XXL i XL – relacjonuje rzeczniczka. – Psy w schronisku przebywają na zewnątrz cały czas, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie ich przed warunkami atmosferycznymi. Nowe schronienia dla czworonogów są specjalnie przystosowane do warunków schroniskowych, mają otwierane dachy, co ułatwia opiekunom dbanie o porządek i należyte zabezpieczenie ich słomą okresie zimy.

Za zakup boksów ciechanowski ratusz przyznał pieniądze w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, które corocznie realizują m.in. zadania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie zakupiło budy za 10 tys. zł. Montaż nowych schronień dla psów w boksach dobiega końca, przy ich umiejscawianiu pomagali sportowcy z Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego, wolontariusze stowarzyszenia i pracownicy schroniska.

– Także przy udziale środków publicznych w ubiegłym roku stowarzyszenie zakupiło boksy z wybiegami dla najstarszych psów. W ramach projektu „Wioska staruszków” powiększono do 4 liczbę boksów, w których obecnie przebywa 11 najstarszych czworonogów – informuje rzeczniczka. – W okresie letnim w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie przybyło już ponad 40 psów, które nie mają właścicieli. Chętni do adopcji zwierząt mogą kontaktować się z przytuliskiem poprzez profil na Facebooku oraz e-mail: schronisko@pukciechanow.pl. Miłośnicy czworonogów mogą też dołączyć do wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami na miejscu w weekendy. Do ich zadań należy m.in. wyprowadzanie psów na spacery, dbanie o kondycję ich sierści, pojenie oraz poszukiwanie domów dla psów, które znalazły się w schronisku. Osoby, którym los psów, w szczególności w okresie upałów nie jest obojętny, mogą oddać do schroniska metalowe miski na wodę.

Red

Fot. UM Ciechanów