O 73 km za szybko ulicą Sienkiewicza w Ciechanowie

– Na trzy miesiące stracił prawo jazdy lekkomyślny 36-latek, który pędził ulicą Sienkiewicza w Ciechanowie z prędkością 123 km na godzinę. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego odpowie przed sądem. Pamiętajmy – droga to nie tor wyścigowy, a brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.

Wczoraj (środa, 9 sierpnia) policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie kierowcę bmw. – Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 36-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 123 km/h. Tym samym dopuszczalną prędkość przekroczył o 73 km na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego odpowie przed sądem – informuje pani rzecznik.

Policjanci przypominają, że za przekroczenie dozwolonej prędkość grozi wysoki mandat i punkty karne. Poniżej przedstawiamy taryfikator za poszczególne przekroczenia prędkości:

  •   31-40 km/h – 800 zł, punkty karne: 9;
  •   41-50 km/h – 1000 zł; punkty karne: 11;
  •   51-60 km/h – 1500 zł; punkty karne: 13;
  •   61-70 km/h – 2000 zł; punkty karne: 14;
  •   ponad 70 km/h – 2500 zł, punkty karne: 15.

Ponadto kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

– Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto spieszyć się i ryzykować życie swoje oraz innych! – mówi asp. Magda Zarembska.

red