Kolizja na S7. Droga była zablokowana

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (środa, 9 lipca) na drodze S 7 w powiecie mławskim. Droga krajowa na wysokości Strzegowa w kierunku Gdańska była całkowicie zablokowana po tym, gdy kierowca ciężarówki najechał na barierę ochronną, kierowca bmw nie zachował szczególnej ostrożności i doszło do zderzenia się pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

– W środę około godziny 16.00 oficer dyżurny mławskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej S7, na terenie gminy Strzegowo. Z wstępnych ustaleń policjantów zespołu ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych przyczyn najechał na barierę ochronną – pojazd się przewrócił. Następnie kierujący pojazdem osobowym marki bmw, nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na pojazd ciężarowy scania. Na szczęście żadna z osób podróżująca samochodami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Sprawcy kolizji – zarówno mężczyzna kierujący scanią, jak i mężczyzna kierujący bmw zostali ukarani mandatami – relacjonuje podkom. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policjanci przypominają wszystkim kierującym o zachowaniu ostrożności i stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Pozwoli to uniknąć podobnych sytuacji i niepotrzebnych tragedii na drodze. 

red

Fot. KPP w Mławie