„Odłóż telefon przed wejściem na pasy. Nie wylogowuj się z życia”

Akcja społeczna „Odłóż telefon przed wejściem na pasy. Nie wylogowuj się z życia” prowadzona przez Stowarzyszenie Mistrzowie Sztuki ma na celu uświadomienie kierowcom i pieszym zagrożeń związanych z korzystania z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia samochodu oraz przechodzenia na przejściu dla pieszych. Koordynatorami akcji są Jarosław Leszczyński i Anna Judyta Klep.

W Polsce statystycznie co czwarty wypadek jest skutkiem utraty koncentracji podczas prowadzenia pojazdu lub przechodzenia przez ulicę. Przyczyną jest nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego. Film skierowany jest zarówno do kierowców, jak i do pieszych poruszających się w ruchu miejskim. Ukazuje dwie perspektywy: osoby kierującej i przechodzącej przez jezdnię. Obie te osoby używają telefonów komórkowych w sposób niedozwolony w kodeksie ruchu drogowego.

Podjęcie tematu używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem i przechodzenia przez jezdnię jest wynikiem naszych obserwacji. Pomimo świadomości kierowców i pieszych oraz wysokich kar za tego typu wykroczenia zdarzają się nadal sytuacje, kiedy potrzeba bycia on-line, dzwonienia oraz wysyłania sms-ów jest silniejsza. Już kilkusekundowa nieuwaga na drodze może być przyczyną wypadku, który może mieć skutek śmiertelny.

W filmie zagrali członkowie Stowarzyszenia Mistrzowie Sztuki: Agata Ostrowska i Jarosław Leszczyński jako aktorzy główni oraz pozostała ekipa z planu: Anita Moczulak, Anna Judyta Klep, Rafał Kado, Krzysztof Sękowski, Martyna Klep, Ewelina Klep oraz gościnnie Dorota i Włodzimierz Matraj. Film został nagrany przez Damiana Kowalskiego. Wszystkim wymienionym osobom chcieliśmy podziękować za współpracę i zaangażowanie.

Film jest krótki, ale zawiera całość przekazu. Mamy nadzieję że dotrze do jak największej liczby odbiorców, co może wpłynąć pozytywnie na podniesienie świadomości i zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

ciechtivi.pl jest jednym z medialnych patronów akcji.

red

Fot. SMS