Ogień i woda w Muzeum Romantyzmu

Majowy Koncert Niedzielny zgromadził komplet publiczności w Sali Koncertowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tematem przewodnim wydarzenia były porywające hiszpańskie pieśni XIX i XX wieku.

Publiczność zgromadzona 12 maja w Oranżerii wysłuchała pieśni E. Grenadosa, F. Obradorsa, J. Guridiego i J. Rodrigo. Koncert pt. „El fuego y el agua” przygotowany został przez profesor Jagwigę Rappe, na scenie wystąpili: Chen Chen – sopran, Justyna Kantorowicz – sopran, Jakub Borowczyk – kontratenor, Michał Grabczuk – baryton, Aleksandra Mozgiel – fortepian, Jadwiga Rappe – scenariusz i prowadzenie.

Koncert wpisuje się w program promocji młodych talentów na scenie opinogórskiej Oranżerii. W ramach cyklicznych koncertów odbywających się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15:00 w Oranżerii prezentowana jest muzyka klasyczna ze szczególnym uwzględnieniem epoki romantyzmu.

Kolejny koncert niedzielny odbędzie się 9 czerwca o godzinie 15:00 w Sali Koncertowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tematem wydarzenia będą duety na sopran i mezzosopran.

BW/ Fot.: Marcin Krzyżanowski/Muzeum Romantyzmu