Okradał myjnie samochodowe

W jednej z myjni samochodowych ukradł… 4 złote. A teraz może trafić nawet na 10 lat do więzienia. 21-letni mieszkaniec Mławy jest podejrzany o kradzieże pieniędzy z automatów na myjniach w Ciechanowie.

-Śledczy z ciechanowskiej komendy zakończyli postępowanie dotyczące włamań do automatów z pieniędzmi na terenie Ciechanowa. Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło w grudniu ur.. Sprawcę udało się zatrzymać na początku lutego, kiedy to właściciel jednej z myjni samochodowej podjechał na jej teren, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas sprawdzania automatów wrzutowych zauważył, że brakuje kasetki z bilonem po czym natychmiast powiadomił o tym fakcie Policję. Starty oszacował na blisko 3 tys. zł – informuje asp. Adam Skotnicki z KPP Ciechanów.

Policjanci ustalili, że sprawca jeździ golfem częściowo zakrywa tablice rejestracyjne. – Jak się okazało włamywacz nie odjechał daleko, skradzione pieniądze wydawał w automatach do gier oddalonych od myjni o niespełna 300 metrów. W jego aucie policjanci znaleźli narzędzia, które najprawdopodobniej służyły do włamań, a także plastikowe kasetki z myjni – jak się później okazało – pochodzące z przestępstwa. Część pieniędzy z ostatniego nocnego przestępstwa dało się odzyskać. Ponadto przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli substancje psychoaktywne, których posiadanie jest zabronione – informuje asp. Skotnicki.

-Po zatrzymaniu 21-letniego mławianina kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu w sumie 4 zarzutów dotyczących włamań. Jak się bowiem okazało w nocy z 10 na 11 grudnia 2018 roku włamał się do wrzutnika monet odkurzacza znajdującego się na jednej z ciechanowskich myjni skąd zabrał 4 złote… Swój czyn ponowił w nocy z 16 na 17 grudnia na tej samej myjni skąd skradł 49 złotych… Niezrażony małymi łupami, tej samej nocy włamał się jeszcze do automatu kolejnej myjni – dodaje Adam Skotnicki.

Akt oskarżenia przeciwko mławianinowi wkrótce trafi do ciechanowskiego sądu. Teraz może grozić mu do 10 lat więzienia.