Opóźnienia w kursowaniu pociągów. Nawet ponad trzygodzinne

Potężne, w niektórych wypadkach sięgające prawie czterech godzin opóźnienia pociągów na stacji kolejowej w Ciechanowie. W czwartkowy (17 marca) ranek – podróżni oprócz komunikatów o opóźnieniach kolejnych pociągów: podmiejskich i dalekobieżnych słyszą także informację, że opóźnienia „są niezależne od PKP”.

Kilka przykładów: przed godz. 7. pociąg osobowy do Warszawy Zachodniej, który z Ciechanowa powinien odjechać o 4.12 miał już 210 minut opóźnienia. Pociąg z 4.42 – również do Warszawy Zachodniej był odwołany.

Na stronie internetowej Kolei Mazowieckich widnieje następujący komunikat:

„W związku z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów na całym obszarze kraju od natychmiast zostaje wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich KM – PKP Intercity IC, na całym obszarze działania spółki KM. Honorowanie obowiązuje do odwołania. Zasady wzajemnego honorowania nie obejmują wagonów sypialnych (WL) i z miejscami do leżenia W drodze specjalnego wyjątku bilety KM będą honorowane także w pociągach kat. „EIP” Pendolino. UWAGA: pociągi Pendolino zatrzymują się wyłącznie na stacjach wskazanych w ich rozkładzie jazdy, aby skorzystać z poc. kat. „EIP” Pendolino należy pobrać w kasie miejscówkę”.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Red

Fot. Marek Szyperski