Oszust w Mławie wyłudził prawie 50 tys. zł

Sześciokrotnie w ostatni poniedziałek (8 lipca) w Mławie działali oszuści wykorzystując tzw. metodę “na policjanta” – w jednym przypadku niestety sprawcy udało się wyłudzić pieniądze.

Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za policjanta, prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze zgromadzone na bankowych kontach mławian. Na swe ofiary wybrali osoby w wieku 67 – 79 lat. W pięciu przypadkach zamierzonego celu na szczęście nie osiągnęli, ze względu na postawę zgłaszających.

-Natomiast w jednym przypadku, sprawca dzwoniąc na telefon komórkowy i podając się za policjanta KPP Mława i Prokuratora Okręgowego w Mławie, wyłudził pieniądze zgromadzone na koncie 74 – letniego mężczyzny. Jak wynika z ustaleń sprawcy wprowadzili w błąd seniora, mówiąc, że dane jego rachunku bankowego zostały przejęte i konieczne jest przelanie wszystkich posiadanych na nim środków na podany przez nich rachunek bankowy, który miał być rachunkiem policji celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Senior przekazał oszustom swoje oszczędności w kwocie około 50 tys. zł. Trwają czynności policji – informuje Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Fot. pixabay.com