Pamiętaj: zanim wypijesz – przegotuj!

Ciechanowski Sanepid: Woda z wodociągu Sokołówek nadaje się do picia po przegotowaniu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie wydał dzisiaj (środa, 26 lipca) komunikat stwierdzający warunkową przydatność do spożycia wody z wodociągu Sokołówek, gm. Ciechanów.

Przypomnijmy, że w wodzie z tego ujęcia wykryto bakterie z grupy coli i enterokoki kałowe. Woda nadawała się tylko do spłukiwania toalet. Wodociąg Sokołówek zaopatrujące w wodę około 868 mieszkańców miejscowości gminy Ciechanów : Baby, Gołoty, Mieszki Wielkie, Nużewko, Nużewo, Sokołówek. Ciechanowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji we współpracy z Urzędem Gminy Ciechanów zapewniły mieszkańcom dostawy wody w butelkach i beczkowozem. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.ciechtivi.pl/bakterie-coli-i-enterokoki-kalowe-w-wodzie-z-sokolowka/ ZWiK intensywnie dezynfekował ujęcie i sieć wodociągową.

Kolejne badania wykonane w miniony poniedziałek wykazały obecność w wodzie pojedynczych bakterii grupy coli, przy “jednoczesnym wykluczeniu enterokoków kałowych. Wody przegotowanej należy również używać do mycia zębów oraz mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Do kąpieli i pozostałych celów użytkowych woda może być używana bez ograniczeń.

red

Fot. Marek Szyperski