Parafialne media nagrodzone

Gazetka parafialna „Barka” z parafii pw. św. Jana Chrzciciela z Gołymina zajęła III miejsce w II  Diecezjalnym Konkursie na Najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową. Wśród stron internetowych tryumfowała strona parafii  pw. św. Stanisława BM w Czernicach Borowych.

Gratulujemy zespołom redakcyjnym i proboszczom: ks. Markowi Świgońskiemu z Gołymina i ks. Michałowi Gaszczyńskiemu z Czernic Borowych.

W II Diecezjalnym Konkursie na Najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową w kategorii gazetek I miejsce przyznano „Sygnaturce Kolegiackiej” z parafii św. Mateusza w Pułtusku, II miejsce otrzymała gazetka „Sierpecka Fara” z parafii św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, a III miejsce – „Barka” z parafii św. Jana Chrzciciela w Gołyminie. Wyróżniono także gazetkę „Szczęść Boże” z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku i „U Świętego Marcina” z parafii św. Marcina w Słupnie.

Wśród stron internetowych zwyciężyła strona: www. parafia.czerniceborowe.pl, prowadzona w parafii św. Stanisława BM w Czernicach Borowych. II miejsce zajęła strona: www.katedraplock.pl, którą prowadzi parafia św. Zygmunta w Płocku, a III miejsce strona: www.parafiaswmarcina.pl, prowadzona w parafii św. Marcina w Gostyninie.

Trzy wyróżnienia przyznano stronom: www.parafiazuromin.pl – parafii św. Antoniego w Żurominie, www.parafialucien.pl – parafii św. Kazimierza w Lucieniu, www.chrzbawprzasnysz.plock.opoka.org.pl – parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.

Ks. biskup Piotr Libera podczas finału konkursu mówił, że tego dnia powinno mieć miejsce święto dziennikarzy: „Obchodzimy dziś Zwiastowanie Pańskie, podczas którego archanioł Gabriel przekazał Maryi dobrą wiadomość: że Syn Boży stanie się człowiekiem. Dziś jesteśmy wręcz bombardowani złymi wiadomościami, dlatego uczestnikom naszego spotkania życzę, aby mieli do przekazywania czytelnikom i internautom dobre wiadomości, a przede wszystkim Dobrą Nowinę, bo w ten sposób będą realizować powierzoną im misję”, zwracał się do obecnych w Sali Biskupów.

Ks. Roman Bagiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej przekonywał gości z diecezji, że gazetka czy strona może być tworzona w każdej parafii: „Każda parafia może dziś mieć swoje medium. To idealna forma docierania z nauczaniem Kościoła do wiernych. Parafianie mogą nie wiedzieć, co to jest in vitro, nie znać oficjalnej wykładni Kościoła na jakiś temat, ale dowiedzą się o niej z gazetki czy strony internetowej”, sugerował współorganizator konkursu.

Łącznie do konkursu zgłoszono 12 gazetek parafialnych i 22 strony internetowe. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe (urządzenia wielofunkcyjne, kamery internetowe, dyski zewnętrzne, pendrive`y, książki). Zostały one ufundowane przez biskupa Piotra Liberę, wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej i Płocki Instytut Wydawniczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem II Diecezjalnego Konkursu na Najciekawszą Gazetkę Parafialną i Parafialną Stronę Internetową był rzecznik prasowy diecezji płockiej i wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku. Patronował mu biskup płocki Piotr Libera.