Pięć osób rannych w nocnym wypadku

Pięć osób rannych w wypadku w Woli Wierzbowskiej, w tym trzy ciężko. W sobotę po 22. wypadł tam z drogi bus, którym jechali mieszkańcy Szczytna w Warmińsko-Mazurskim. – Żeby ich wydostać, musieliśmy ciąć blachy – powiedział nam jeden ze strażaków.

– Kierujący dostawczym volkswagenem   20-latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku fiata uno, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo – relacjonuje rzecznik ciechanowskiej policji Leszek Goździewski.
–  Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kierujacy fiatem uno wykonywał manewr skrętu w lewo, co sygnalizował  kierunkowskazem – kontynuuje rzecznik. – Kierowca busa podjął manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolnym na tzw. podwójnej ciągłej w rejonie skrzyżowania, odbił się od fiata, w wyniku czego zmienił tor jazdy i wypadł z drogi.
20-letni kierowca, mieszkaniec Szczytna z wielonarządowymi obrażeniami został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Warszawie. W busie było jeszcze czworo pasażerów. Stan jednego z mężczyzn określany jest jako krytyczny, drugiego – jako ciężki. Trzeci z mężczyzn ma złamaną rzepkę prawej nogi. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń.
–  Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem mieszkańca Woli Wierzbowskiej- był trzeźwy – informuje rzecznik Goździewski. – W wyniku zdarzenia nie doznał żadnych
obrażeń. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.
a