Pieszy ranny na przejściu w Ciechanowie

– Ciechanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Ciechanowie na ul. Mławskiej. Kierujący cuprą potrącił znajdującego się na drodze 61-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze! – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do wypadku doszło wczoraj (czwartek, 14 grudnia ) około godz. 19.30 na ul. Mławskiej w Ciechanowie. – Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierowca cupry, 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jechał od strony Mławy w kierunku centrum Ciechanowa. Na prostym odcinku drogi potrącił znajdującego się na drodze pieszego. 61-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego cuprą – 40-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia – informuje pani rzecznik.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności na drodze. Chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie mogą zakończyć się tragicznie. – Zwiększmy uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć dzięki przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz zachowaniu szczególnej ostrożności – apeluje asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie