Piętnastolatka ranna w wypadku w powiecie mławskim

Do wypadku doszło wczoraj (poniedziałek, 21 sierpnia) wieczorem, w Niegocinie, gm. Lipowiec Kościelny, na skrzyżowaniu. W zderzeniu dwóch audi i volkswagena ranna została 15-letnia pasażerka audi. Policja apeluje o ostrożność, przestrzeganie ograniczeń prędkości i stosowanie się do oznakowania na drodze.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący audi 27-letni mieszkaniec Żuromina, wjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, nie zachował ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem 25-letniej mieszkance pow. mławskiego. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego kierowca audi zjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Ranna pasażerka audi, 15-letnia mieszkanka Żuromina, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Mławie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trwają dalsze ustalenia, czynności prowadzi mławska komenda policji – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, lekceważenie oznakowania na drodze, brak uwagi na kierownicą, mogą doprowadzić do groźnego w skutkach zdarzenia. – Kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego – nikt nie jest sam na drodze. Zachowaj ostrożność – apeluje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie