Piją i wciąż niestety siadają za kierownicę

Nie pomagają apele, mandaty, utraty praw jazdy, nawet kary więzienia. Na drogach powiatu ciechanowskiego wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu.

– W miniony weekend z ruchu wyeliminowanych zostało trzech kierowców, którzy odpowiedzą za jazdę „na podwójnym gazie. Mężczyźni już stracili prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

– W miniony piątek (17 listopada) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili uwagę na kierującego ciężarową scanią z naczepą, który niewłaściwie zabezpieczył przewożony ładunek. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Powiadomili o tym fakcie dyżurnego ciechanowskiej komendy, który na miejsce skierował patrol policji. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący pojazdem ciężarowym, 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu – relacjonuje pani rzecznik. –

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany przez ciechanowskiego policjanta w czasie wolnym od służby w minioną sobotę (18 listopada) na krajowej „sześćdziesiątce” w m. Nasierowo-Dziurawieniec. 25-letni kierowca pługopiaskarki wsiadał za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia około godziny 21. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy sprawdzali trzeźwość kierowców na ul. Sienkiewicza, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego kią. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy trzej kierowcy stracili już prawo jazdy i odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

red