Po alkoholu wiózł dzieci samochodem

Z prawie pół promila alkoholu w organizmie wiózł samochodem troje dzieci. 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawo jazdy i  grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ostatnią sobotę (17 lutego). – Kilka minut po godz. 20 na ul. Sońskiej w Ciechanowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna przewoził swoim samochodem troje dzieci – dwoje siedmiolatków i ośmiolatka. Dzieci zostały przekazane pod opiekę matki. 40-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń „kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych”. W takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

– Apelujemy do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź środków działających podobnie. Nie ma takiej ilości alkoholu, po której spożyciu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy kogoś, kto pił alkohol, a następnie chce wsiąść do samochodu i odjechać. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo, bo życie ludzkie jest najcenniejszą wartością – apeluje pani rzecznik.

red