Po rozboju w Ciechanowie: jeden siedzi, drugiego szukają

Do 15 lat więzienia grozi 30-latkowi, mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego podejrzanemu o rozbój w Ciechanowie. Miał pobić swą ofiarę i zabrać jej portfel. Napastników było dwóch. Ciechanowscy policjanci poszukują drugiego.

Do rozboju doszło w miniony poniedziałek (30 października) na ul. 17 Stycznia w Ciechanowie. – Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że dwóch nieznanych mężczyzn zaatakowało 46-letniego ciechanowianina. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on uderzony w głowę, po czym upadł na chodnik. Wtedy mężczyźni zaczęli kopać go po całym ciele, a następnie zabrali mu portfel. Sprawcy rozboju uciekli, gdy zauważyli świadka, który zatrzymał się, by udzielić pomocy pobitemu ciechanowianinowi – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy natychmiast przystąpili do działań mających na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa. Już następnego dnia zatrzymali jednego z nich. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego zarzutu rozboju. W miniony czwartek (2.11) Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec mężczyzny  środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Ciechanowscy policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą – dążą do ustalenia i zatrzymania współsprawcy tego zdarzenia.

red