Podejrzani o kradzieże w całej Polsce luksusowych aut zatrzymani przez ciechanowskich policjantów

Dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego jest podejrzanych o kradzieże luksusowych aut na terenie całego kraju. Wpadli na parkingu, a ciechanowscy policjanci znaleźli przy nich narzędzia służące do kradzieży samochodów. Jeden ze skradzionych pojazdów już odzyskano.

Z ustaleń ciechanowskich funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni mogli działać na terenie całej Polski. Wpadli 9 października na parkingu centrum handlowego. Przy 36 i 34-latku znaleziono narzędzia i przedmioty, którymi posługiwali się podczas przestępstw.

– Śledczy ustalili, że sprawcy mogli działać na terenie całego kraju i specjalizowali się w kradzieżach drogich i luksusowych samochodów. W trakcie zatrzymania a także podczas przeszukań miejsc zamieszkania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli narzędzia i przedmioty, które służyły do kradzieży pojazdów. Jedno ze skradzionych aut już zostało odzyskane. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie osobom podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem, czego dokonali działając wspólnie i w porozumieniu. Za te przestępstwa może grozić do 10 lat więzienia – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Zatrzymanie osób zajmujących się kradzieżami pojazdów jest efektem zaangażowania i wielotygodniowej pracy ciechanowskich funkcjonariuszy. Sprawa jest rozwojowa, wszystko wskazuje na to, że mają na koncie więcej skradzionych pojazdów dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. 34-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Red

Fot. KPP Ciechanów