Podejrzani o pobicie Ukraińca – w areszcie

Obywatel Białorusi i dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego trafiło do aresztu. Są podejrzani o napad rabunkowy na obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, w godzinach popołudniowych, trzech mężczyzn pobiło 34-letniego obywatela Ukrainy, a następnie zrabowało mu pieniądze i telefon komórkowy. Mężczyźni wobec pokrzywdzonego używali metalowej pałki. Jednym ze sprawców był obywatel Białorusi, który zamieszkiwał w tym samym miejscu co pokrzywdzony. Pozostali mężczyźni to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

-Ciechanowscy policjanci, tuż po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego o napad rabunkowy 46-letniego obywatela Białorusi, który w sobotę został aresztowany. Praca operacyjna policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn, którzy brali udział w rozboju. W poniedziałek sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 43-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, natomiast trzeci z podejrzanych trafił do policyjnego aresztu we wtorek. Wobec 39-letniego mieszkańca Ciechanowa sąd również zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje kom. Bym.

Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. pixabay.com