Podejrzany o przemoc domową trafił na trzy miesiące do aresztu

Policjanci zatrzymali 36-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej żony i dzieci.

– Sąd Rejonowy w Ciechanowie, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

– Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od kilku miesięcy stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojej żony i sześciorga dzieci. 36-latek wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał żonę słowami wulgarnymi, szarpał, popychał, kopał wypędzał ją z domu oraz groził pozbawieniem życia. Agresor znęcał się również nad sześciorgiem dzieci, w ten sposób, że uderzał je kijem, rzucał w nie zabawkami, wyzywał słowami wulgarnymi i obrażał – informuje pani rzecznik. – W związku z podejrzeniem stosowania przemocy psychicznej oraz fizycznej 36-latek został odizolowany od swojej rodziny i trafił do policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa. 36-latek odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz dziećmi. Sąd Rejonowy w Ciechanowie na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, krzyki, awantury – znęcanie fizyczne i psychiczne, to tajemnica wielu rodzin. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje!

Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

red