Pojechali na “dwóch gazach” i zatrzymali ich policjanci

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali dwoje pijanych kierowców. 30-letnia kierująca fordem miała w organizmie ponad promil alkoholu. 33-letni kierowca audi wsiadł „za kółko” mając ponad pół promila i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Oboje odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem.

– W minioną niedzielę tuż po godzinie 5. na ul. Sońskiej w Ciechanowie policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali kierującą fordem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30-letnia mieszkanka powiatu płońskiego ma ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Następnego dnia (10 lipca) na ul. Kasprzaka w Ciechanowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Po chwili okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu płońskiego miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Policjanci przypominają:

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, – ogranicza pole widzenia, – powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, – powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, – powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

red

Autor:mł. asp. Magda Zarembska