Policja szuka oszusta żerującego na ofiarach wojny

Życie uczy, że zawsze znajdzie się jakaś “hiena” chcąca żerować na ludzkim nieszczęściu. Tak stało się w Mławie, gdzie został oszukany obywatel Ukrainy chcący wydostać kobietę z trójką dzieci z ogarniętego rosyjskim najazdem kraju. Mławska Policja szuka oszusta.

– Mławska Policja ostrzega przed niesprawdzonymi ogłoszeniami, dotyczącymi transportu uchodźców z Ukrainy do Polski. Bywa, że osoby oferujące taki przewóz żądają wysokich opłat, z koniecznością natychmiastowego przelewu. W ten sposób działają także oszuści, którzy jak widać, wykorzystują ludzką tragedię.  Przekonał się o tym mieszkający w Mławie obywatel Ukrainy. Chciał pomóc swoim bliskim i ewakuować z terenu Ukrainy kobietę z trójką dzieci. Znalazł ogłoszenie w języku ukraińskim. Otrzymał zapewnienie, że przewoźnik zabierze oczekujących na transport za kilka godzin. Mężczyzna przelał pieniądze na podane konto. Gdy to zrobił, osoba podająca się za właściciela firmy przestała odbierać jego telefony. Oczekiwany transport nigdy nie dojechał.  Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Mławka Policja apeluje, by organizując pomoc, sprawdzać wiarygodność przewoźników. Oszuści i przestępcy potrafią wykorzystać każdą sytuację, nawet tak wielką tragedię.  

red