Policjant z Warszawy zatrzymał w powiecie ciechanowskim nietrzeźwego kierowcę

Jak przypomina oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ciechanowie kom. Jolanta Bym – policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. W niedzielę przed północą (tuż po godz.  23.) w Zygmuntowie (gm. Glinojeck) na trasie S7 policjant z warszawskiej KRP I – Śródmieście  zauważył, iż jadący przed nim opel nie trzyma prawidłowego toru jazdy.

– Policjant miał podejrzenie, że kierujący tym pojazdem mógł być nietrzeźwy. Policjant wyprzedził go, a następnie zatrzymał swój samochód, zmuszając do zatrzymania kierowcę opla. Gdy podszedł do samochodu, wyczuł od kierowcy alkohol. Mężczyzna bełkotał. Funkcjonariusz natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji. Kierowcą nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. By ustalić zawartość alkoholu w organizmie pobrano od niego krew do badań. 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty – relacjonuje kom. Jolanta Bym.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

red