Pomoc ekspertów w Polskim Ładzie

ZUS kontynuuje wsparcie przedsiębiorców w realizacji obowiązków wynikających z wprowadzenia Polskiego Ładu. By zapewnić kompleksową pomoc urząd rozpoczyna też serię dyżurów eksperckich oraz webinariów organizowanych przy współpracy z Krajową Administracją Skarbową.

Z początkiem nowego roku kalendarzowego wszedł w życie pakiet ustaw Polski Ład, a wraz z nim zmiany w rozliczaniu i opłacaniu składki zdrowotnej. Ustawa wprowadza też nowy tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego oraz nową grupę osób zwolnionych z opłacania składki.

“Opublikowaliśmy na stronie internetowej ZUS specjalny poradnik i przeprowadzamy szkolenia” – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas ZUS zorganizował ogólnopolskie webinaria z udziałem ok. 2 tys. przedsiębiorców, a lokalnie takich pojedynczych elektronicznych szkoleń było już niemal 200.

Zmian w prawie jest dużo, a ich zakres przekracza właściwość Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dlatego też urząd będzie teraz organizował wiele form wsparcia merytorycznego przy ścisłej współpracy z Krajową Administracją Skarbową. Zapewni to kompleksową pomoc przedsiębiorcom.

W poniedziałki na salach obsługi klientów w placówkach ZUS przedsiębiorcy znajdą pomoc na dyżurach zespołów ekspertów ZUS i KAS. Z kolei w środy to w Urzędach Skarbowych będzie można znaleźć kompleksowe wsparcie. Zapraszamy do korzystania z konsultacji w godz. 9.00-17.00.

Dodatkowo ZUS kontynuuje intensywny cykl szkoleń i webinariów. Większość także będzie realizowana przy współpracy z KAS. Przekazane informacje będą więc kompletne. Urząd spodziewa się ogromnej popularności tych wydarzeń i zachęca do wzięcia w nich udziału.

Osoby, które chcą uczestniczyć w webinariach lub skorzystać z innej formy wsparcia, prosimy o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji i edukacji. Więcej informacji na ten zmian w prawie można znaleźć na stronie  internetowej ZUS (link), a szczegóły dot. szkoleń dostępne są w zakładce „Szkolenia i wydarzenia”.

Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego