Ponad 30 mln zł z rządowego Polskiego Ładu na modernizacją ulic w Ciechanowie

– Kapitalny remont przejdzie sieć dróg na osiedlach „Słoneczne” i „Podzamcze”, dla których ratusz opracował dokumentacje techniczne i uzyskał pozwolenia na budowę. Inwestycje obejmą rozbudowę jedenastu ulic: Ludowej, Spacerowej, Wędkarskiej, Wrzosowej, Kruczej, Skłodowskiej-Curie, Nizinnej, Zagrodowej, Rycerskiej, Zagłoby oraz Kmicica – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Powstaną nowe nawierzchnie dróg, chodniki, oświetlenie, zjazdy oraz infrastruktura dla komunikacji miejskiej. Przebudowę przejdzie infrastruktura podziemna. Ratusz uzyskał promesę inwestycyjną z Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację przedsięwzięcia. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Nagranie: Maciej Zagroba

red

Fot. UM Ciechanów

PIEKŁO ZAMARZŁO

Jeszcze dzisiaj (poniedziałek, 30 maja) rano było tradycyjnie. W informacji przekazanej przez ciechanowski Ratusz – jak zwykle sformułowania takie, by broń Boże, nie podać, że to fundusze z programu rządowego. Była więc “promesa inwestycyjna z Banku Gospodarstwa Krajowego” i “Program Inwestycji Strategicznych”. I ani słowa, że to z programu “Polski Ład”, że z rządowego… Wszak prezydent miasta z PSL nie przepada za dawnymi koalicjantami z PiS.

Aż tu nagle po południu zaproszenie na konferencję z udziałem poseł Anny Cicholskiej (PiS) i zastępcy prezydenta Ciechanowa Iwony Kowalczuk. Normalnie “piekło zamarzło”. Miejmy nadzieję, że dla dobra ciechanowian.

Marek Szyperski