Ponad setką przez Ciechanów. Bo ma za szybkie auto

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 1,5 tys. zł mandatu i 13 punktów karnych dla 24-letniego kierowcy hondy, który pędził ulicą Armii Krajowej w Ciechanowie z prędkością 104 km/h. – Pamiętajmy – droga to nie tor wyścigowy, a brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki – przypomina oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

– W miniony czwartek (29 czerwca) policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali w centrum miasta kierowcę hondy. Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 24-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który pędził ulicą Armii Krajowej z prędkością 104 km/h. Tym samym dopuszczalną prędkość przekroczył o ponad 54 km/h. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego policjanci ukarali go mandatem 1500 zł i 13 punktami karnymi. Pirat drogowy stracił też prawo jazdy na 3 miesiące. Policjantom tłumaczył, że ma za szybkie auto – relacjonuje pani rzecznik.

Policjanci apelują – nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych! Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.  Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki.

red