Muzeum Romantyzmu zaprasza w lipcu do Opinogóry

W wakacje można, a nawet należy odpocząć od nauki, na urlopie od pracy, ale wakacji od kultury nie polecamy, zwłaszcza mając do dyspozycji takie ciekawe zaproszenia jak do opinogórskiego Muzeum Romantyzmu.

9 lipca (niedziela) Muzeum zaprasza na tradycyjny Koncert Niedzielny – “Złoty wiek pieśni francuskiej. Od Berlioza do Ravela”. – Wyrafinowanie, światowość i romantyzm – oto, z czym kojarzy się kultura francuska XIX i pierwszych dziesięcioleci XX w. Wszystkie te cechy znajdują odzwierciedlenie w liryce wokalnej tego czasu. Czołowi kompozytorzy znad Sekwany ukazywali w swych pieśniach różnorakie odcienie miłości oraz zachwyt nad muzyką pochodzącą z różnych zakątków globu – zachęca kustosz Aldona Łyszkowska.

Wystąpią: Olga Pasiecznik – sopran, Nicolas Cavallier – bas-baryton, Krzysztof Trzaskowski – fortepian. Współorganizatorem koncertu jest Polska Opera Królewska, a partnerami wydarzenia Instytut Francuski w Warszawie oraz  Opera  Time.

9 lipca, godz. 15. Oranżeria. Bilety dostępne od 1 lipca: 25 zł.

Po koncercie muzealnicy tradycyjnie zapraszają do Dworu Krasińskich na spotkanie z cyklu “Galeria jednego obrazu” – tym razem zostanie zaprezentowany portret Jana Leona Hipolita Kozietulskiego. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Muzeum zaprasza także 16 lipca o godz. 15. na kolejną Rodzinną Niedzielę. Bilety dostępne od 1 lipca: 24 zł/dorosły, 1 zł/dziecko.

– Rodzinna Niedziela „Tajemnice kucia podków” – zapraszamy na spotkanie z naszymi hucułami.  Można będzie poznać tajniki pracy podkuwacza koni, zobaczyć na czym polega werkowanie, zmierzyć się z kształtowaniem podkowy, a na zajęciach plastycznych puścić wodze fantazji, tworząc fantastyczną stadninę – zachęca kustosz Aldona Łyszkowska.

red

Fot. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej