Porzucili kotkę z małymi kociętami

Nawet trzy lata może spędzić w więzieniu małżeństwo z powiatu mławskiego, które przyznało się do porzucenia na poboczu drogi kotki z dwoma kociętami.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło wczoraj (niedziela, 29 maja) wieczorem w gminie Dzierzgowo. Policjanci z posterunku w Wieczfni Kościelnej szybko ustalił podejrzanych.

– Świadkowie zauważyli ciemnego forda, którego kierowca zatrzymał się za zabudowaniami w gminie Dzierzgowo, przy polu uprawnym. Kierowca i pasażerka otworzyli bagażnik auta i coś z niego wyrzucili ma pobocze drogi po czym odjechali. Świadkowie zapisali numer rejestracyjny pojazdu. Okazało się, że z bagażnika auta wyrzucono oswojoną kotkę oraz dwa kocięta. Kotkę udało się uratować, kocięta uciekły w pobliskie zarośla. Nie udało się ich odnaleźć. Kotka ma już nowy, bezpieczny dom. Zwierzę było zaniedbane i wychudzone – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. – Po zgłoszeniu, interweniujący policjanci szybko ustalił podejrzanych. To 58-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta, mieszkańcy pow. mławskiego. Policjanci sprawdzili bagażnik auta, w którym były ślady porzuconych przed momentem zwierząt. W rozmowie z interweniującymi funkcjonariuszami, małżeństwo przyznało, że to oni wyrzucili kotkę z kociętami na pobocze drogi. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 Red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne