Poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Także na linii Warszawa-Gdynia

Dzisiaj (piątek, 18 sierpnia) w nocy silna burza spowodowała uszkodzenia urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia.

– W związku z awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym (brak kontroli położenia rozjazdów) na stacji Warszawa Zachodnia są duże utrudnienia w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym, które mogą potrwać do końca doby – poinformowała Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich. – W związku z tym zostało wprowadzone (do odwołania)  honorowanie wszystkich ważnych biletów KM  w następujących środkach transportu: pojazdy WTP Warszawa (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM Warszawa) na obszarze I i II strefy biletowej ZTM. Pociągi PKP Intercity – na całym obszarze kursowania pociągów KM (honorowanie nie dotyczy pociągów kategorii EIP „Pendolino”, wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia). Pociągi WKD Warszawa – na odcinku Warszawa Śródmieście – Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Na stacji w Ciechanowie w południe opóźnienia pociągów sięgały nawet ponad godzinę. Tak jak np. pociąg Intercity Premium (Pendolino) z Bielska Białej do Gdyni, który w Ciechanowie miał 70 min. spóźnienia.

Przed 16. pociągi są nadal opóźnione – od kilku do kilkudziesięciu minut. Także te jadące przez Ciechanów w kierunku Warszawy i dalej. Powód – złe warunki atmosferyczne na szlaku.

Szczegółowe informacje na stronach: www.portalpasazera.pl oraz https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zaklocenia-w-ruchu.

Red

Fot. Marek Szyperski