Powiat ciechanowski uruchomił linię autobusową

Ruszyła linia autobusowa relacji Ciechanów – Ciechanów przez Opinogórę Górną, Obiedzino Górne. Linię uruchomił powiat ciechanowski, a przewozy „są realizowane z udziałem środków pochodzących z rządowego programu przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu”.

Przewozy dla powiatu jako organizatora wykonuje firma Sanimax-Transport s.c. – Przewozy odbywają się zgodnie z załączonym rozkładem jazdy w dni nauki szkolnej oprócz miesiąca sierpnia, w którym autobus kursuje od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy – informuje Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

„- Dopłacie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po 18 lipca 2019 r. – czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. – Na rok 2022 dla województwa mazowieckiego przyznano środki na łączną kwotę 60 754 750,62 zł”.

Red

Fot. gov.pl